Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Vana-Nursi mõisa park
Mälestise registri number 14087
Registreeritud Kinnismälestis
Arvel 14.01.1998
Registreeritud 14.01.1998
Mälestise vana number -
Liigitus ehitismälestis

Inspekteerimised(8)

Seisund: halb

Inspekteerimise kuupäev: 29.08.18

Inspektor: Muinsuskaitseameti Võrumaa vaneminspektor, Mirja Ots

Märksõna(10)

Ehitised, Kompleksid, Mõisakompleks, Maastikuobjekt, Park, Ehitiste liigid, Maastikuobjekt, Park, Ehitusperioodid, 1841-1917.

Mälestise tunnus


Mõisakompleksi kuuluv vabakujunduslik park.

Sisestatud: 02.11.2006.

Mälestise kirjeldus


Tagasihoidlik, keskmise suurusega park ümbritses kunagist härrastemaja. Suurelt teelt tõi peahoone ettejäävale väiksele lagedale muruväljakule veidi murtud teljelt tee, mis ääristatud puudega. Peahoonest lõunasse jääv ala oli laskuva reljeefiga, vaadetega Uraojast paisutatud tiigile. Mõisakompleksi äärtele jäid erinevad majandushooned, millede juurdepääsuteed kujundasid ka teedevõrgu. Park ise oli lihtsa tagasihoidliku planeeringuga. Siiski on maja ümbrusse istutatud mõningaid võõrpuid ja erinevaid põõsarühmi. Vanad puud on suhteliselt heas seisukorras ja suurte dimensioonidega, mis annab pargile lisaväärtust. Kuigi mõisakompleks on aastaid olnud hoolduseta ja poolmetsistunud, on ala koristustööde ja loodusliku uuenduse valikraiega võimalik kujundada pargiilmeliseks puistuks.

Sisestatud: 17.03.2009.

Mälestise ajalugu


Rajatud 19.s. II p.

Sisestatud: 02.11.2006.