Close help

Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Küünlajalg (altari-), 19. saj. lõpp (malm, valatud, alumiinium- ja pronksvärv)
Mälestise registri number 145
Mälestise tüüp Vallasmälestis
Mälestise liik kunstimälestis
Arvel 06.06.1995
Registreeritud 08.06.1995
Mälestise vana number K 19

Paikvaatlused(1)

Seisund: hea

Paikvaatluse kuupäev: 18.10.16

Menetleja: Tartumaa nõunik, Inga Raudvassar

Märksõna(6)

Kunst, Materjal, Metall, Objekt, Valgusti, Lauavalgusti.

Mälestise tunnus


Muinsuskaitse alla võetud kui kodumaine tüüpiline ajastule iseloomuliku kunstilise kujundusega kirikuvalgusti historitsismiajast 19. sajandist.

Sisestatud: 03.04.2017.

Mälestise kirjeldus


Tsingist valatud ja monteeritud küünlajalg on kaetud alumiinium- ja pronksvärviga. Pseudogooti stiilis küünlajalg järgib keskaegseid eeskujusid. Küünlajala astmetena ülespoole ahenev kabi on kuuetahuline, nurga all liitub kabjaga kuuetahuline ažuurne latern. Tüves on samuti kuuetahuline. Tüvese jagab keskosas kaheks kuuetahuline astmeline ketas. Tüvese alumise osa tahke liigendavad ristkülikulised süvendid, ülemist kiilkaarse lõpetusega leegitaolised süvendid ja selle kohal kolmiksiir. Tüves päädib taimornamendiga kaetud karikataolise kapiteeliga. Sellega liitub kuuetahuline küünlapesa. Küünlapesa ülaservaga ühel tasapinnal olev kuuetahuline rasvataldrik on kujundatud allapoole pööratud kroonina, mida kaunistavad tüüpilised gooti elemendid nagu hammasrinnatis ja leekestiilis kaared.

Sisestatud: 03.01.2017.

Vallasmälestise kirjeldus


Materjal: tsingisulam.
Autor, valmistamise koht: Ed.Drossi ettevõte, Tartu
Dateering: 20.saj algus
Mõõtmed: kõrgus 62,2 cm
Täiendavad andmed (esialgne otstarve, komplektsus, eraldatavad elemendid): Küünlajalg on komplektis teise samasuguse küünlajagalaga (reg. nr 144).

Sisestatud: 02.04.2015.