Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Skulptuur «Tuvi», R. Kuld, 1975 (klaasplast)
Mälestise registri number 1538
Mälestise tüüp Vallasmälestis
Arvel 20.06.1995
Registreeritud 22.09.1995
Mälestise vana number 4-K
Mälestise liik kunstimälestis

Paikvaatlused(4)

Seisund: hea

Inspekteerimise kuupäev: 04.04.20

Menetleja: Tallinna Linnaplaneerimise Ameti eritingimuste spetsialist, Oliver Orro

Märksõna(3)

Kunst, Objekt, Skulptuur.

Mälestise tunnus


Kaitse alla võetud tuntud eesti skulptori Riho Kulla ringhäälingu-temaatiline monumentaalskulptuur, vormilt ja materjalikäsitluselt ainulaadse dekoratiivplastika näitena

Sisestatud: 09.02.2005.

Arhiivimaterjalid TKVA-s


Eesti Raadio skulptuuri "Raadiotuvi" kinnitusankrute rehnilise seisukorra uuring. Koostanud PB Sille OÜ (Helli Tammaru). TLPA MO f. 12, s. 643.
Eesti Raadio hoone skulptuuri "Raadiotuvi" restaureerimise programm. Koostanud AS Liilo (V. Filantchuk). TLPA MO f. 12, s. 650.

Sisestatud: 21.10.2016.

Vallasmälestise kirjeldus


Materjal: klaasplast, teras, puit.
Tehnika: valatud.
Autor, valmistamise koht: Riho Kuld, Tallinn, Balti Laevaremonditehas
Dateering: 1975
Mõõtmed: kummagi tiiva pikkus ca 5,5 m, h 1,7 m
Märgid (meistrimärgid): puuduvad
Eritunnused (visuaalsed kahjustused, parandused, defektid): Valmistatud klaasplastikust, pealispind kaetud lihvitud polüestervaigust kihiga, mis on valgeks toneeritud titaanoksiidiga. Skulptuur tehtud teraspuitkarkassile, kinnitatud seinale sepisankrutega. Restaureeriti 2004.a, sh vahetati sisekarkass ja kinnituskonstruktsioon (metallist)
Täiendavad andmed (esialgne otstarve, komplektsus, eraldatavad elemendid): Skulptuur “Raadiotuvi” on paigaldatud Gonsiori tn 21 Raadiomaja Valge saali hoonetiiva välisnurga külge peasissekäigu poolel. Stiliseeritud tuvi tiivad kumerduvad üks üles- ja teine allapoole. Neile vormitud reljeefsed poolringid sümboliseerivad eetrilevi. Skulptuur on valmistatud autor Riho Kulla kavandi alusel, mis võitis 1975. a. Eesti kujurite konkursi. Taies valmistati mudeli järgi endises Balti Laevaremonditehases. Hoone nurgale kavandatud omapärane, voogava vormiga “Raadiotuvi” on valmistatud modernsest materjalist - klaasplastikust ja on dekoratiivplastikas ainulaadne nii vormi- kui materjalikäsituselt.

Sisestatud: 09.02.2005.