Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Uulu mõisa kirik
Mälestise registri number 16817
Mälestise tüüp Kinnismälestis
Arvel 11.08.1998
Registreeritud 11.08.1998
Mälestise vana number k
Mälestise liik ehitismälestis

Paikvaatlused(13)

Seisund: rahuldav

Inspekteerimise kuupäev: 07.09.17

Menetleja: Pärnumaa nõunik, Nele Rent

Märksõna(9)

Ehitised, Kompleksid, Sakraalkompleks, Kirik, Ehitiste liigid, Sakraalhoone, Kirik, Ehitusperioodid, 1841-1917.

Mälestise tunnus


19.saj.2.poole piirkonna erandlik sakraalhoone näide

Sisestatud: 09.12.2004.

Mälestise kirjeldus


Uulu mõisa kirik on madalal soklil kõrge, maakividest laotud hoone. Hoone läänefassaadi nurgad on kvaaderdatud paekiviga, paest raamistus on ka teravkaarsetel kõrgetel akendel.Hoone idaosas kvaadrid puuduvad.Müüritise vuugid on täidetud erivärvilise graniidi kildudega.Hilisemad juurdeehitused on lisatud hoone kumbagi otsa, idapoolsesse 1,5 koruseline elamu, lääneossa avar esik selle kohal asuva rõduruumiga. Akende teravkaarne osa on laudadega suletud, alumistes osades on 8-jaotusega puitraamid.Hoonesse pääseb läbi elamu esiku. Katusekate kirikuosas eterniit, elamu osas valtsplekk, värvitud punaseks. Juurdeehitused on värvitud rootsipunaseks, piirlauad valgeks.

Sisestatud: 09.12.2004.

Mälestise asukoha kirjeldus


Mälestis asub Pärnu maakonnas, Tahkuranna vallas, Uulu külas; Pärnu-Ikla maanteest 0,5 km kaugusel läänes,arvates Uulu keskasulast.

Sisestatud: 09.12.2004.

Mälestise ajalugu


Ehitatud Uulu mõisniku Reinhold Stael v. Holsteini poolt mõisa-ja mõisarahva kirikuks 19.saj. teisel poolel.Nõukogude ajal kirik rüüstati ja võeti kasutusele võimlana.Praeguseks on hoone kogudusele tagastatud kuid kirikuna seda ei kasutata.Täpsemad andmed puuduvad.

Sisestatud: 09.12.2004.

Kaitsevööndi ulatus


Vastavalt Muinsuskaitseseadusele 50 m ulatuses hoone väliskontuurist. Kaitsevöönd kujutab endast pargilaadset kirikuaeda, kuhu rahvajutu järgi olevat ka maetud.Nähtavaid hauakohti ei leidu. Kirikuaia alale jääb mälestis, Stael v. Holsteinide hauakamber. Maanteepoolsel küljel asuvad väikesed telkmajad, vööndis on kuurid, võimlemisriistade postid jms.

Sisestatud: 09.12.2004.