Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Silla kalmistu
Mälestise registri number 4140
Registreeritud Kinnismälestis
Arvel 20.05.1997
Registreeritud 20.05.1997
Mälestise vana number -
Liigitus ajaloomälestis

Inspekteerimised(6)

Seisund: hea

Inspekteerimise kuupäev: 20.02.19

Menetleja: Saaremaa nõunik, Keidi Saks

Mälestise tunnus


Matmispaik ühes hauatähiste ja kalmisturajatistega omab ajaloolist, kunstilist ja miljöölist väärtust.

Sisestatud: 04.12.2018.

Mälestise kirjeldus


2,8 ha suurune surnuaed on ümbritsetud raudkividest kiviaiaga, mida iseloomustab lisaks kõrgele ca 1,6m kõrgusele aiale veel aia otsa lisatud ~80cm kõrgused jämedad tammepostid, kuhu on varem kinnitunud okastraat. Kiviaeda on läänepoolses lõigus 80m ulatuses võsast puhastatud ja kiviaed uuesti üles lapitud. Tammepostide ja okastraadiga piirdeaaia lahendus on haruldane ja säilinud vaid väga vähestel kalmistutel.

Õigeusu ja Lutheri matmisosa eraldab veel madal kiviaed, mille aia piiril asub kabel. Kabel on lubjatud paekiviseintega. Kuna tööriistad paiknevad hetkel lageda taeva all, on võimalik kabeli läänepoolse seina vastu ehitada kergkonstruktsioonis varjualune.

Õigeusu jutluspaviljoni asub kalmistu põhjapoolses osas. Paviljon on säilinud algsena, vahetatud on vaid tammepuust piirdekartsaseid.

Surnuaed on üldiselt heakorrastatud.

Sisestatud: 26.04.2010.

Mälestise asukoha kirjeldus


Kalmistu asub Mustjala alevikust 1,5 km kaugusel Silla külas, Mustjala-Kihelkonna maantee vanast teelookest 200 m idas, Ohtjale suunduva tee ääres.

Sisestatud: 26.10.2017.