Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Põlva kalmistu
Mälestise registri number 4201
Mälestise tüüp Kinnismälestis
Arvel 21.05.1997
Registreeritud 21.05.1997
Mälestise vana number -
Mälestise liik ajaloomälestis

Paikvaatlused(10)

Seisund: halb

Inspekteerimise kuupäev: 27.05.20

Menetleja: Restaureerimisnõunik, Dan Lukas

Mälestise tunnus


Ajastule tüüpiline matmispaik ühes väärtuslike hauamonumentide ja rajatistega.

Sisestatud: 03.10.2018.

Mälestise kirjeldus


Kalmistul mitmeid tähelepanuväärseid hauamonumente, kabel, munakivisillutisega tee. Kalmistu on piiratud suures osas maakividest madala aiaga, sissepääs kalmistule on avatud mitmest küljest, peavärav on kujundatud historitsistlikus võtmes. plekk-kattega peavärav on laotud punastest tellistest ja seda ilmestavad krohvitud pinnad, värava ülaosas asub kolm ehistorni. Sissepääsuks on sepistatud metallvärav. Põlva kalmistul puhkavad paljud kultuuritegelased: pastor, murdeluuletaja, ajakirjanik ja lehetoimetaja G. A. Oldekop; pastor, koolikirjanik ja õpikute väljaandja J. G. Scwartz; köster, kauaaegne koolmeister ja koorijuht O. G. Matthisson; kooliuuendaja Johannes Käis; kirjanik ja kunstnik Jaan Vahtra; sõjaajaloolane, Vabadusristi kavaler, kolonelleitnant Oskar Kurvits ja paljud teised

Sisestatud: 03.10.2018.

Mälestise ajalugu


Kalmistu rajamisaeg on 1773. aasta, kalmistu peavärav, mis valmis 1907. (1904) aastal. Kalmistu on käesoleval ajal hooldatud ja on kasutuses.

.

Sisestatud: 03.10.2018.