Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Puitelamu Tartus J.Liivi 3, 1907.a.
Mälestise registri number 6984
Registreeritud Kinnismälestis
Arvel 16.09.1997
Registreeritud 16.09.1997
Mälestise vana number -
Liigitus ehitismälestis

Inspekteerimised(8)

Seisund: halb

Inspekteerimise kuupäev: 21.01.19

Menetleja: Tartu Linnavalitsus, Egle Tamm

Märksõna(6)

Ehitised, Ehitiste liigid, Elamu, Korterelamu, Ehitusperioodid, 1841-1917.

Mälestise tunnus


Algupärase fassaadikooriga säilinud historitsistlik hoone. Kahekorruselist viilkatusega elamut ilmestab N-küljel kahekorruseline verandamaht ja algupäraselt säilinud saelõikmustriga aknapiirdelauad. Kahekorruseline puithoone omab ajaloolist ja arhitektuurilist tähtsust Toometaguse hoonestuse kujunemisloos.

Sisestatud: 13.05.2007.

Mälestise kirjeldus


Kahekorruseline elamu paikneb Tartu vanalinna muinsuskaitsealal. Kahekorruseline rõhtpalkidest ehitatud, viilkatusega hoone on ristküliku kujulise põhiplaaniga. N-küljel on kahekorruselise verandamaht. I korruse veranda on püstlaudisega üle löödud, II korrusel on O-küljel säilinud algupärased verandaaknad. Veranda I ja II korrust eraldab puidust kassetide rida. Hoone põhimahu I ja II korruse vahel jookseb lihtsakujuline simss. Fassaadid on kaetud laia profileeritud laudisega, mis on õlivärviga üle värvitud. Algupärastest detailidest on säilinud katusekarniis, O-küljel ja S-küljel saelõikeornamendiga kaunistatud akende ümbrislauad ja lihtsad laiad nurgaliseenid. Hoone algsed aknad on arvatavasti nõukogude perioodil vahetatud. I korruse akendel on ees puidust luugid. Osa luukidest on tahveldisega, osa on kaetud kalasaba laudisega. Algupäraseid välisuksi ei ole säilinud. Katus on kaetud tsingitud terasplekk-kattega. Trepikojas on säilinud lihtne puutrepp. Krunti piirab metallvõrkaed ja puitlippaed.

Sisestatud: 24.04.2009.

Mälestise ajalugu


Hoone on ehitatud 1907. aastal.

Sisestatud: 10.09.2018.

Kaitsevööndi ulatus


Muinsuskaitseseadusest tulenevad kitsendused kehtivad KKT Lisa nr 1 näidatud ulatuses.

Sisestatud: 13.05.2007.