Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Puitelamu Tartus Kastani 9, 1901-1907.a.
Mälestise registri number 6999
Mälestise tüüp Kinnismälestis
Arvel 16.09.1997
Registreeritud 16.09.1997
Mälestise vana number K
Mälestise liik ehitismälestis

Paikvaatlused(5)

Seisund: rahuldav

Inspekteerimise kuupäev: 10.04.19

Menetleja: Tartu Linnavalitsus, Egle Tamm

Märksõna(6)

Ehitised, Ehitiste liigid, Elamu, Korterelamu, Ehitusperioodid, 1841-1917.

Mälestise tunnus


1912. aastast pärinev kolmekorruseline puitelamu. Tartu puitarhitektuuri väljapaistev näide. Mälestise tunnuseks on elamu säilinud algupärane välisilme ja originaalosad, sealhulgas algupärased avatäited, akende raamistus ja originaaldetailid, algupärane voodrilaudis, maakivi-tellisvundament, algupärased vahelae ja katusekonstruktsioonid, sise- ja välisseinte rõhtpalkkonstruktsioonid, hoone algupärane ruumistruktuur ja kõik säilinud stiilsed eksterjööri ja interjöörielemendid.

Sisestatud: 30.12.2004.

Mälestise kirjeldus


Suur kolmekorruseline puitelamu, mis asetseb esiküljega tänavafrondil. Trepikoda puittrepiga on keskteljel, teine trepikoda puidust trepiga hooviküljel. Kummalgi pool trepikoda on algsed 4 ja 5 toalised korterid, mis hiljem on osaliselt jagatud väiksemateks korteriteks.
Hoone on maakivi-tellissoklil rõhtpalkehitis, välisseinad kaetud rõhtlaudvoodriga. Hoonel on tihedas raamistuses ülaosaga algupärased juugendaknad, akendel algupärased puitpiirded, dekoratiivselt kujundatud räästalaudis.
Interjööris on algupärane juugendlik puittrepp, trepikoja klaasitud uksed ja korterite uksed, laudpõrandad, uste ja põrandate algupärased piirdeliistud. Siseseintel ja lagedel algupärane krohvviimistlus, millel algselt arvatavasti trafarettmaalingud. Korterites säilinud valgetest glasuuritud ahjukahlitest ahjud karniisidega.

Sisestatud: 30.12.2004.

Mälestise ajalugu


Hoone on ehitatud aastatel 1901-07.

Sisestatud: 10.09.2018.