Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Elamu Tartus Vabriku 3, 1911.a.
Mälestise registri number 7017
Mälestise tüüp Kinnismälestis
Arvel 16.09.1997
Registreeritud 16.09.1997
Mälestise vana number -
Mälestise liik ehitismälestis

Paikvaatlused(7)

Seisund: hea

Inspekteerimise kuupäev: 13.08.19

Menetleja: Tartu Linnavalitsus, Egle Tamm

Märksõna(6)

Ehitised, Ehitiste liigid, Elamu, Korterelamu, Ehitusperioodid, 1841-1917.

Mälestise tunnus


Mälestise tunnusteks on arhitektuurimälestise autentsena säilinud või taastatud põhikonstruktsioonid, hoonekehand ja katusekuju, mahuline liigendus, fassaadi faktuurne krohvviimistlus ning autentsena säilinud arhitektuursed elemendid, detailid ja viimistluskihid nii eksterjööris kui interjööris.

Sisestatud: 22.11.2004.

Mälestise kirjeldus


Neljakorruseline kolme trepikojaga juugendüürimaja. Ümar nurgamaht on orenteeritud tänava poole. Fassaadi liigendavad neli eenduvat erkerimahtu. Neljas korrus on tagasiastega, korterite ees paiknevad lodzad. Sarnase, lihtsavormilise metallpiirdega rõdud on ka teise ja kolmanda korruse korteritel. Hoonel on erineva faktuuriga krohvfassaadid, kolmandat ja neljandat korrust eraldab hammaslõikeline vahekarniis. Erkerite alaosas on kasutatud lihtsaid dekoratiivseid kujunduselemente. Vaksali tänava opoolse külgfassaadi läbisõiduava kohal on aastaarv 1911. Hoonel on ülal neljaks ja kaheksaks ruuduks jaotatud algupärased puitaknad. Katusel on algse konstruktsiooniga trepikodade valgmikaknad. Kolm keerdtreppi ja kaks hoovitreppi. Trepikodades laiad, klaasitud valgmikuksed, korterite välisuksed on lihtsad kahe tahvliga tahveluksed. Hoonel on poolkeldrikorrus.

Sisestatud: 22.11.2004.

Mälestise ajalugu


Elamu on 1911. aastal ehitatud.

Sisestatud: 13.09.2018.