Mälestise koond lehelt saab tutvuda mälestise andmetega. Avada asukoha kaarti, mis tuleb Maa-aameti süsteemist. Vaadata ja avada pilte mälestise kohta.

Mälestise nimi Suure-Jaani kihelkonnakooli hoone
Mälestise registri number 8441
Registreeritud Kinnismälestis
Arvel 03.11.1997
Registreeritud 03.11.1997
Mälestise vana number 666
Liigitus ajaloomälestis

Inspekteerimised(6)

Seisund: halb

Inspekteerimise kuupäev: 09.05.19

Menetleja: Viljandimaa nõunik, Anne Kivi

Mälestise tunnus


Ajalooliselt ühiskondlik hoone, mis on mänginud olulist rolli piirkonna hariduselus.

Sisestatud: 02.10.2018.

Mälestise kirjeldus


Tänavaäärse paigutusega koolihoone oli algselt ühe põhi- ja ärklikorrusega laudvoodriga palkhoone mille arhitektuurses ilmes domineerisid keskne, peafassaadiga samas tasapinnas olev ärkel ja sellest kahel pool sümmeetriliselt paigutatud neli viilkatusega katusärklit. Aknaavad olid kuueruudulised. Peale ümberehitusi lisati hoone kirdeotsa viilkatusega, läbi kahe korruse ulatuv juurdeehitus ning asendati põhikorrusel kuueruudulised aknad üheksaruudulistega. Nõukogude ajal toimunud remontide ja juurdehituste käigus lisandus hoovifassaadile pultkatusega ärkel ning aknaavad said kaheosalise jaotuse. Poolkelpkatuse ja ärklite viilude algset laastukatet asendab praegu eterniit.

(Kirjelduse koostas Anne Kivi 1999. aastal)

Sisestatud: 09.02.2007.

Mälestise ajalugu


Koolimaja on ehitatud 1825. aastal ning suuremad ümberehitused toimusid 20. sajandi esimese 20 aasta jooksul. Hoones teostati nõukogude perioodil mitmeid remondi- ja korrastustöid. Koolis on õpetanud läbi ajaloo mitmed Kappide perekonna liikmed.

Sisestatud: 02.10.2018.